Yo-yo 2014

  JARO

  Fruit of Art, Dúbravica, SK (Periférne Centrá)

  18. dubna – 4. května 2014: naše partnerské sdružení Periférne Centrá organizuje akci věnovanou sadaření a diskusi o kultuře venkova ve vesnici Dúbravica u Banské Bystrice.

  Jarně-letní zahradnická brigáda, KRA, Hranice u Malče

  29. května – 1. června 2014: Zahradnická brigáda v Kravíně v Hranicích, s prezentací nové edice RurArtMap a návštěvou landartové výstavy Seno, sláma v Jihlavě. V plánu je stavění skleníku, testování nových zahradních labů, konstrukce hřiště pod širým nebem pro všechny děti z okolí a cesta po posedech s umělci. Také semínkový kurz pro začínající i zkušené zahrádkáře. Akce začíná v předvečer 29. května vernisáží v Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě, ale můžete se připojit až další den přímo v Hranicích. Ubytování a jídlo bude zajištěno na blízké eko-farmě.

  LÉTO

  Putování Železnými horami

  Sdružení Pilgrim připravilo pro období 21. – 23. července třídenní putování přes Železné hory na Vysočině. Je věnované dvěma Antonínům – Chitussimu a Slavíčkovi – a spojuje dvě místa původu těchto malířů – Ronov nad Doubravou a Kameničky na Chrudimsku. Pro více informací a registraci kontaktujte Jiřího Zemánka (sarvanga@centrum.cz).

  Posedy, lovecké a zposedvířecí stezky, KRA, Hranice u Malče

  Ve dnech 18. – 24. srpna plánujeme malý festival s tématem myslivectví. Pozvaní umělci budou vytvářet instalace na mysliveckých posedech (viz také naše výzva). Tyto instalace společně navštívíme, zatímco buou na okolních lukách vyhrávat pochodové kapely. Tento umělecký hon vyvrcholí zvířecím bálem, přísně vegetariánským v opozici k mysliveckým bálům; účastníci mohou přijít v přestrojení za jelena, zajíce či koroptev…, avšak nikoliv v loveckém úboru.

  PODZIM

  Větrná zahrada a zpívající draci, KRA, Hranice u Malče (24. – 28. září)

  A druhá větší akce je věnována vytváření ozvučených létajících draků. Workshop pro děti (od 0 do 100 let), který vyvrcholí slavnostním pouštěním draků.

  18. -19. října: zahradnická brigáda: dny přípravy Kravína na zimu a oslava podzimní sklizně…

  Konec roku zasvětíme včelám a městskému včelaření na výstavě v Komunikačním prostoru Školská 28. Instalace, performance, diskuse. Vernisáž: 20. listopadu!