Vítr, větrné nástroje a pochodové kapely

Vítr: festival pochodových kapel

29. října od 14 hodin

Hranice u Malče a okolí

Malý festival pochodových kapel, hrajících na větrné, tedy dechové, nástroje; kapely připochodují ze čtyř různých směrů (větru), a propojí se poté ve finálním kolečku okolo Kravína. Rychlost závěrečné společně hrané skladby budou ovlivňovat poryvy větru.

Na počest Sv. Huberta, patrona myslivců, matematiků, optiků a klempířů, soustružníků, slévačů i loveckých psů. (Jehož svátek se slaví následující čtvrtek, 3. listopadu).

Účastní se kapely: Golčovanka Tomáše Kotěry z Golčova Jeníkova, Vysočanka – Malá dechová hudba z Brtnice, Dechový orchestr mladých ZUŠ Chotěboř a experimentální kapela složená z mezinárodní skupiny umělců i dětí.

Dílna vytváření nástrojů
Michael Delia bude vést dílnu vytváření netradičních dechových nástrojů, která bude zároveň přípravou na festival. Dílna proběhne 26. – 28. října v Kravíně a bude určená všem věkovým kategoriím (děti jsou vítány).

Zájemci o účast na dílně, ozvěte se prosím na info@yo-yo-yo.org.

Více informací (v angličtině) na stránkách projektu Time Inventors’ Kabinet.

Vysočanka hraje na čarodějnicích v Brtnici:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Projekt vzniká s podporou:
European Cultural Foundation
International Visegrad Fund
Magistrát hl. m. Prahy