Lidová univerzita Kravín

Lidová univerzita Kravín
/ RUB Kravín 2011-2012

Série setkávání má téma rurální vs. urbánní na hranici (RUB). Propojuje venkovské a městské prostory a zaměřuje se na výměnu pracovních zkušeností uměleckých organizací z různých měst a vesnic.

Zahradničení či zahrádkaření ve městech je stále populárnější. Umělci se věnují včelaření, guerillovému zahraničení, iniciují diskuse o veřejném prostoru měst v galeriích. Na druhé straně umělci a umělecká centra prozkoumávají venkov coby možné místo působení. Vznikají nové utopie. Rádi bychom prozkoumali rozmanité tradice, slavnosti, mýty a historie a historky, a zároveň zahájili tradice nové – napříč urbánní a rurální, ekologickou a uměleckou, amatérskou a specializovanou sférou. Chceme použít umělecké metody k proměně okolního prostoru.

Ve spolupráci s našimi partnery, kterými letos jsou Stanica, Žilina, Zárečie, Štokovec, priestor pre kultúru, Okno, Fundacja-Zmiana Organizacji Ruchu – ZOR a Nina Czegledy, maďarská umělkyně a kurátorka, připravíme procházky, dílny, konference, diskuse, projekce, koncerty a další aktivity v Hranicích u Malče na Vysočině a v Praze. V průběhu našich cest do Polska a na Slovensko prozkoumáme nové umělecké iniciativy ve městech a na vesnicích. Listopadová konference propojí různé aktivity, organizace a jednotlivce.

Program

Pro registraci na akce pište prosím na: info[at]yo-yo-yo.org (registrace nám slouží k tomu, abychom připravili dostatek materiálu pro všechny účastníky)

Všechny akce jsou veřejné a přístupné zdarma, pokud potřebujete pomoci s nalezením ubytování v okolí (anebo chcete-li kempovat na zahradě Kravína), dejte nám vědět!

Projekt vzniká s podporou:
European Cultural Foundation
International Visegrad Fund
Magistrát hl. m. Prahy