PROJEKTYprojekty.html
O NÁS
KONTAKTYkontakty.html
DOKUMENTYdokumenty.html
ODKAZYodkazy.html
REZIDENTIrezidenti.html
česky / englishabout.htmlindex.htmlshapeimage_8_link_0shapeimage_8_link_1
KRAVÍNkravin.html
 

yo-yo je občanské sdružení, založené v březnu 2009 kolektivem umělců, kurátorů a kulturních organizátorůyo-yo znamená v našem pojetí především:

    - tvorba a hra s myšlenkami a kódy

    - organizování společných projektů, které narušují hranice mezi disciplínami

    - objevování nových prostorů pro uměleckou tvorbu

    - citlivost k prostředí a reflektování proměnlivých situací okolo nás

    - iniciování a podpora experimentů na pomezí umění, ekologie a (nových) médií

    - příprava prostoru Kravín na Hranici: místa pro tvorbu, vzdělávání a diskusi


Slovo yóyo podle wikipedie pochází z filipínského jazyka llokano, anebo z jazyka Tagalog, kde znamenalo "pojď pojď" anebo "návrat".
Členy yo-yo jsou:


Lenka Dolanová je historička umění, kurátorka a výzkumnice hranic umění, ekologie a (nových) médií. Vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a doktorská audiovizuální studia na FAMU, která zakončila dizertací o průkopníkovi videoartu moravského původu Woodym Vasulkovi. V současnosi pracuje jako redaktorka výtvarné rubriky Kulturního čtrnáctideníku A2 (www.advojka.cz). Rozvíjí projekt Kravín: ekologické mediální centrum Vysočiny.


Michal Kindernay je intermediální umělec, který pracuje s interaktivními propojeními zvuku, obrazu a dalších vstupů, v prostředí interativních nejen počítačových aplikací pro práci se zvukem a obrazem. Jeho práce zahrnují videa, performance, instalace. Společně s Guyem van Bellem pracuje na projektu Art Pollution Kit a také na projektu Kravín.

http://www.mediabaze.cz/page.php?artist=74


Magdalena Kobzová je kulturní manažerka, kritička a kurátorka. V letech 2006 a 2007 organizovala Letní dílny pro 13m3, zkoumající spolupráci a experimentování na pomezí umění, technické a humanitní oblasti. V roce 2009 potom společně s yo-yo týmem Letní dílny v Praze - Bubenči. Pracovala v A4 – Nultém prostoru v Bratislavě. Zapojená do koordinace síťového festivalu Multiplace.


Gívan Belá je umělec a v(y)nořující se člen yo-yo

(http://mxhz.org/)

O NÁS