Transmediale 31/1/2013 – diskuse o polích atd.

Transmediale talk: Open, o sesami. Open, o green. Open, o fields

Transmediale2013

Global café stage 

31. ledna 2013 v 11:00 – 13:00 hodin

Setkání u příležitosti představení internetového projektu composting the city / composting the net na berlínském Transmediale 2013 svádí dohromady několik projektů se zájmem o ekologii.

V roce 2009 otevřelo sdružení Nomadisch Grün prinzessinnengärten, veřejnou zahradu na Moritzplatz v berlínské čtvrti Kreuzberg. Opuštěnou plochu zkultivovali a proměnili v živé, udržitelné místo městského farmaření a setkávání. V roce 2012 je zde kampaň ‘Let it grow’ – Nechte to růst shánějící podporu veřejnosti, jež má zabránit tomu, aby byl pozemek prodán.

ALOTOF, A Laboratory On The Open Fields, je iniciativa sdružení okno z Bruselu. Jejím cílem je vyvíjet konstrukce a struktury otevřených laboratoří / polí, umožňujících praktikovat mediální umění a ekologické projekty.

Yo-yo (Praha a Hranice u Malče) podporuje experimenty na rozhraní umění, ekologie a médií, napříč venkovskými a městskými kontexty.

RIXC (Riga Centre for New Media Culture) organizuje TECHNO-ECOLOGIE (od roku 2011), jakožto součást baltsko-nordické iniciativy RENEWABLE NETWORK, zabývající se životním prostředím, sociálními vztahy a lidskou subjektivitou. Pro Rigu jako Hlavní město kultury v roce 2014 je v plánu další mapování rozšířeného pole uměleckých praktik, jež propojují politiku, technologii, ekologii, gender a semiologii.

Projekt Composting the city (2012) zkoumá městské farmy a cykly kompostovacího systému.

Hu.M.C.C (2012) vytváří zcela nový produkt – Maya YogHurt – v rámci svého hledání biotechnologické produkce jídla.

Jste zváni na diskusi mezi známými i cizinci; umělci a organizátory; staviteli a plánovači; lidmi s techno-myslí a rukama špinavýma od hlíny. Toto setkání slouží jako skladiště, úložiště, překladiště a zdroj informací, a dovádí nás do rizomaticky rozvětveného pralesa.

Organizuje: Shu Lea Cheang / Composting the city

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.